Dzień przed Soulstone Gathering w Krakowie Dark Buddha Rising, w towarzystwie Fuoco Fatuo, wystąpi w Warszawie, w klubie Chmury.

Dark Buddha Rising (doom/sludge/experimental, Finlandia)

Fuoco Fatuo (funeral doom, Włochy)

9.11. Chmury, Warszawa

wejście: 20:30

start: 21:00

bilety:

  • 35zł (przedsprzedaż)
  • 45zł (w dniu koncertu)

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

Dark Buddha Rising (doom/sludge/experimental, Finlandia)

Rezydujący w twórczej przestrzeni Wastement na przedmieściach fińskiego Tampere kolektyw Dark Buddha Rising od przeszło dekady wciąga coraz to nowych zapaleńców w swój niesamowity dźwiękowy wir. Duchowość, niebezpieczny mistycyzm i spotkania z ciemnymi duchami – to tylko część spośród bogatego wachlarza inspiracji Finów. Unikatowość doznania twórczości kręgu, któremu przewodzi V.Ajomo niech podsumuje współpraca z wytwórniami Svart Records i Neurot Recordings, oraz udział w tegorocznym Roadburn Festival, na potrzeby którego Dark Buddha Rising stworzyli wraz z Oranssi Pazuzu projekt Waste of Space Orchestra.

26 października ukazała się kompilacja “The Black Trilogy”, zawierająca od dawna niedostępne, zremasterowane trzy pierwsze albumu Dark Buddha Rising oraz demo formacji z 2007 roku.

https://www.facebook.com/dbrising/

“II” (full EP): https://youtu.be/iSrhmww3x14

 

Fuoco Fatuo (funeral doom, Włochy)

Wielu z was widzi nazwę Fuoco Fatuo po raz pierwszy, jednak pochodzący z nawiedzonych jezior włoskiej Lombardii kwartet nie jest anonimowym składem wśród miłośników obezwładniającej atmosferą ekstremy. Izolacja, świadomość nicości i harmonia umysłu z naturą – to częste motywy w twórczości Włochów, doskonale odzwierciedlone w sferze dźwiękowej. Przerażająca i introspektywna podróż przez katakumby ku otchłani, znana choćby ze świetnego albumu “Backwater” (Profound Lore, 2017) będzie doskonałym otwarciem tego listopadowego wieczoru.

FFO: The Esoteric, Evoken, Mournful Congregation, Grave Miasma

https://www.facebook.com/FUOCO666FATUO/

“Sulphureous Hazes” (official audio): https://youtu.be/YORNfl_DRGw