Przed występami u boku Triptykon, Mord’A’Stigmata zagra trzy samodzielne koncerty klubowe. Zespół, promujący najnowszy album pt. ‘Hope’ (Pagan Records), zobaczyć będzie można już w połowie marca w Szczecinie, Poznaniu i Toruniu. Podczas mini trasy towarzyszyć mu będzie Above Aurora.

10.03. Kolumba 4 – szczeciński loft kultury, Szczecin (event: https://goo.gl/S7Z92f)

11.03. Klub U Bazyla, Poznań (event: https://goo.gl/oipFC6)

12.03. Klub NRD, Toruń (event: https://goo.gl/S7Z92f)

Bilety 25/30zł (https://lefthandsounds.org/bilety/)

Mord’A’Stigmata (Pagan Records)

W boomie, który polska scena ekstremalna przeżywa od blisko dekady, małopolski kwartet odgrywa kluczową rolę. Wraz z każdym kolejnym wydawnictwem Mord’A’Stigmata definiuje się na nowo, a każde spotkanie z dyskografią zespołu to okazja do przyjrzenia się jego niesamowitej brzmieniowej ewolucji. Z biegiem lat grupa, na której czele stoi gitarzysta i główny kompozytor Static, awansowała do grona najciężej pracujących i najbardziej samoświadomych reprezentantów rodzimego podziemia. Ukazująca się 17 lutego, czwarta płyta pt. „Hope” jest tego najlepszym dowodem. To muzyka, która pogrąża słuchacza w bezkresnej melancholii, która dla jednych będzie cierpieniem, dla innych ulgą.

Dla fanów: Burzum, Neurosis, Altar of Plagues, Agalloch

Posłuchaj „Hope”:

FB: https://www.facebook.com/mordastigmata/

 

Above Aurora (Pagan Records)

Świetnie rokujący ubiegłoroczni debiutanci na scenie rodzimego black metalu. Pierwszy album Above Aurora, „Onwards Desolation” zebrał bardzo dobre recenzje. Muzyka poznańskiego zespołu wpisuje się we współczesne oblicze gatunku, łącząc mrok, chłodną melodykę z wysublimowanymi aranżacjami. Ciemność, pustka i beznadzieja – to części składowe stylu Above Aurora, którzy swoją muzykę traktują jako komentarz do fatalnej kondycji człowieka i świata.

 

Posłuchaj „Onwards Desolation”:

FB: https://www.facebook.com/aboveaurorapl