Left Hand Sounds zaprasza na jedyny w Polsce koncert Aura Noir i Obliteration. Dwaj znamienici reprezentanci norweskiej sceny zagrają 5 grudnia w Klubie u Bazyla.

Aura Noir – black/thrash, Oslo

Obliteration – death metal, Kolbotn

Vorbid – thrash metal, Arendal

5 grudnia 2018

wejście od 18:30

start: 19:00

bilety:

  • 70zł (przedsprzedaż na lefthandsounds.org oraz w sieci Eventim.pl
  • 80zł (w dniu koncertu)

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

 

AURA NOIR

Nie można być fanem czarnego metalu i nie znać Aura Noir. To zwyczajnie niemożliwe. Zespół, który istnieje już przeszło dwie dekady jest dla wielu synonimem undergroundowego etosu. A że pytani o ulubiony album Norwegów maniacy podają różne tytuły, to tym lepiej świadczy o statusie grupy Aggressora, Blasphemera i Apollyona. “Black Thrash Attack”, “Deep Tracts of Hell”, “The Merciless”, “Hades Rise” – to pozycje obowiązkowe w ich dorobku. Czy do tego grona dołączy wydana pod koniec kwietnia “Aura Noire”? Nawet jeśli to po prostu kontynuacja dotychczasowej formuły, to świetnie zapowiada to co czekać nas może podczas konfrontacji na żywo – brud, szaleństwo i pierwotna dzicz, które już od ponad dwudziestu lat nie podobają się fanom coraz bardziej wykastrowanej ekstremy. Półtora roku po ostatnim koncercie, Aura Noir powróci do stolicy Wielkopolski.

“Aura Noire” (full album stream):

http://www.facebook.com/auranoirofficial/

OBLITERATION

To nie kolejny zespół szalejącej od dekady fali renesansu death metalu starej szkoły. To jeden z najlepszych reprezentantów tego zjawiska. Kwartet z Kolbotn, miasta pochodzenia Darkthrone, zrobił już wystarczająco wiele, by wyróżnić się spośród masy szeregowych przedstawicieli oldschoolowego metalu śmierci. Dowodami są albumy takie jak “Nekropsalms” (2009) czy “Black Death Horizon” (2013), na których styl wypracowany przez “Soulside Journey” wzbogacają psychodeliczne opary, a nawet okazjonalne wycieczki w rejony twórczości Voivod. O tym jak esencjonalnym doświadczeniem są koncerty Obliteration można było przekonać się tuż po premierze drugiej z wymienionych płyt, kiedy Sindre Solem i spółka odwiedzili Wrocław i Kraków. W grudniu, kiedy zespół promował będzie kolejne studyjne dzieło, nadarza się kolejna wspaniała okazja.

 

“Black Death Horizon” (audio):

http://www.facebook.com/obliterationofficial/