Left Hand Sounds prezentuje dwa koncerty Shining w Polsce. Po udanym i kontrowersyjnym występie na zeszłorocznym Castle Party zespół Kvarfortha rusza w pierwszą od trzech lat trasę koncertową i zapowiada specjalne widowisko.

SHINING

+ gość specjalny: SRD

30 V 2019 – Kraków, Zet Pe Te
KUP BILET | DOŁĄCZ NA FB

31 V 2019 – Poznań, U Bazyla
KUP BILET | DOŁĄCZ NA FB

wejście od 19:00

bilety:

  • 70zł (limitowana pula promocyjna, tylko na lefthandsounds.org do 10 III lub wyczerpania)
  • 80zł (przedsprzedaż, od 10 III lub po wyczerpaniu puli promocyjnej)
  • 90zł (w dniu koncertu)

Shining (Black Metal, Szwecja)

Kronika choroby psychicznej, zapisywana od ponad 20 lat. Kiedy trzeba przerażająca, innym razem urzekająca klimatem. Zawsze wysokich lotów. Przez przeszło dwie dekady działalności szwedzkie Shining wraz ze swoim liderem i założycielem Niklasem Kvarforthem urosło do rangi fenomenu, którego zła sława wykracza poza środowiskowe granice. „IV – The Eerie Cold”, „V – Halmstad” czy wydana rok temu „X – Varg Utan Flock” – te płyty weszły do kanonu dokonań Shining, a Kvarforth postrzegany jest jako główny ekscentryk sceny ekstremalnej. Po latach nadal wiedziony żądzą autodestrukcji, jednak obdarzony prawdziwie artystyczną personą. Dwa koncerty Shining w Polsce będą podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Szwedzi zagrają specjalny, długi set, na którym nie zabraknie ani numerów z klasycznych pozycji w ich dyskografii, ani zaskakujących fragmentów. Koncert wzbogacą szykowane szczególnie na tę okazję wizualizacje.

Jak piszą w swoim oświadczeniu:

Shining w końcu wyrusza w trasę promującą swój dziesiąty album “Varg Utan Flock”, który jest esencją niehumanitarnej, black metalowej sztuki.

Zamiast użerać się z lokalsami, bierzemy średnio interesujący, j*bany support, który w dodatku chętnie zapłaci za udział w tak wielkim przedsięwzięciu. Słoweński SRD, bo o nich mowa, właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią Niklasa Kvarfortha, The Sinister Initiative.

Żeby nie było z górki, zaprezentujemy się ze specjalnym, prawie dwugodzinnym materiałem i obiecujemy wydarzenie pełne bezkompromisowej perwersji. Upadek człowieka.

„Han Som Lurar Inom” (audio):

www.shiningasylum.com
www.facebook.com/shiningofficial