Zapraszamy na jedyny w Polsce koncert pionierów norweskiej awangardy – niesamowitego In The Woods…! W ramach europejskiej trasy Norwegów wystąpią również Ereb Altor, Isole i Shores of Null. Koncert odbędzie się w niedzielę, 6 października, w poznańskim Klubie U Bazyla.

In The Woods

Ereb Altor

Isole

Shores of Null

6 X 2019 Poznań, Klub U Bazyla

wejście od 18:00

start o 18:30

bilety:

  • 75zł (przedsprzedaż)
  • 85zł (w dniu koncertu)

KUP BILET | EVENT FB

In The Woods – black/doom/avantgarde metal, Norwegia

Twórcy kultowego „Heart of Ages” zaskoczyli pod koniec zeszłego roku albumem „Cease the Day”. To ponowny zwrot w kierunku muzyki klimatycznej, lecz o ekstremalnych ambicjach. Znacznie bardziej intensywna od powrotnej „Pure” zawartość nowej płyty Norwegów to rezultat niełatwego okresu w działalności In The Woods. Zespół, w odświeżonym składzie, zdaje się jednak emanować determinacją i pełnią sił twórczych. Teraz przyszedł czas na to, by niecodzienna aura „Cease the Day” rozlała się ze sceny

„Empty Streets” (audio): 

https://www.facebook.com/inthewoodsomnio/

FFO: Enslaved, Anathema, Manes, Katatonia

Ereb Altor – black/viking metal, Szwecja

Czołowi przedstawiciele viking metalu ze Szwecji, często określani mianem następców Bathory. Niezależnie od tego czy Ereb Altor dorastają do legendy Quorthona, czy są zwyczajnie kontynuatorami jego dzieła, ich twórczość zatacza coraz szersze kręgi. Dyskografię Ereb Altor zamyka póki co płyta „Ulfven” (2017), której następca ma ukazać się tej wiosny.

En Synd Svart Som Sot (audio): 

https://www.facebook.com/ErebAltorOfficial


Isole – epic doom metal, Szwecja

Gdyby Candlemass potrzebowali sukcesorów… Oby prędko nie potrzebowali, ale ich rodacy Isole zdają się czerpać z tych samych wzorców. Epicki doom metal, który mógł zrodzić się tylko na chłodnej Północy, doskonale znany fanom gatunku. W tym roku światło dzienne ma ujrzeć następca ostatniego albumu Szwedów, „The Calm Hunter”.

Trailer nowego albumu Isole (audio): 

https://www.facebook.com/Isoleofficial/

 

Shores of Null – death/doom metal, Włochy

Death/doom metal z Włoch. Niecodzienne zestawienie, lecz zespół miał okazję prezentować się już m.in. na takich imprezach jak Eindhoven Metal Meeting czy norweski Inferno Festival.

https://www.facebook.com/shoresofnull/