Tormentor i Cult of Fire w Polsce!

Left Hand Sounds wspólnie z Obscure Promotion prezentują polską odsłonę europejskiej trasy węgierskiego Tormentor i czeskiego Cult of Fire! Koncert odbędzie się w Warszawie, 5 lutego 2022.

Tormentor

Cult Of Fire

sobota, 5 II 2022

Warszawa

Klub Progresja, ul. Fort Wola 22

bilety:

  • 99zł (cena promocyjna)
  • 110zł (cena regularna)
  • 130zł (cena w dniu koncertu)

dostępne w sieci Ticketos

Tormentor (Węgry) – black, speed, thrash metal

Tormentor to bez wątpienia najbardziej poważany przedstawiciel ekstremalnego metalu z madziarskiej krainy. “The 7th Day of Doom” i “Anno Domini” w równej mierze co dokonania Sodom, Kreator, Samael czy Bathory wpłynęły w drugiej połowie lat 80. na rozwój gatunku i dziś są klasykami. Zła sława niepowtarzalnego głosu Atilli Csihara dotarła do Norwegii i wkrótce nagrał on wokale na “De Mysteriis Dom Sathanas”. Poza krótką reaktywacją na przełomie wieku, Tormentor był uśpiony do 2017. Od tego czasu regularnie koncertuje na największych festiwalach, a w 2022 wyruszy w dużą europejską trasę. Kto widział Węgrów na żywo, przyzna, że kompozycje sprzed ponad 30 lat brzmią w ich wykonaniu profesjonalnie i świeżo. A przede wszystkim, niosą ze sobą grozę, niepokój, smołę i sedno oldskulowego metalu!

FFO: Mayhem, Sodom, Bathory, Nifelheim, Kreator

Cult of Fire (Czechy) – black metal

Czeska formacja to jeden z najbardziej oryginalnych i widowiskowych zespołów współczesnego black metalu. Charakterystyczne dla gatunku elementy wzbogacone zostały wschodnią mistyką oraz nawiązującą do niej scenografią, z której Cult of Fire słynie od lat, zapewniając mroczny i natchniony zarazem spektakl dla zmysłów. Wiosenna trasa będzie celebracją dwóch ważnych momentów w historii twórców “Ascetic Meditation of Death”: premiery nowego dużego albumu “Moksha/Nirvana” (ukaże się w marcu) oraz X-lecia działalności. Koncert w Warszawie będzie jedyną okazją, by zobaczyć Cult of Fire w Polsce.

FFO: Taake, Urfaust, Watain, Acherontas

KUP BILET