Incantation, Abigail Williams i Vale of Pnath – trzy koncerty w Polsce.

Left Hand Sounds zaprasza na koncerty Incantation. Europejska trasa ekipy Johna McEntee rozpocznie się trzema datami w Polsce! W składzie również Abigail Williams i Vale of Pnath, a koncerty odbędą się w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Incantation

Abigail Williams

Vale of Pnath

28.10. – Hydrozagadka, Warszawa*

KUP BILET | DOŁĄCZ NA FB

29.10. – U Bazyla, Poznań*

KUP BILET | DOŁĄCZ NA FB

30.10. – Drizzly Grizzly, Gdańsk**

bilety:

89zł (cena regularna)

99zł (cena w dniu koncertu)

*dostępne w Ticketos.pl

**koncert w Drizzly Grizzly w ramach Black Danzig (organizator: Black Silesia Productions; bilety: GoOut.pl)

Incantation (death metal, USA)

Żywa legenda amerykańskiego śmierć metalu ma szczególne miejsce w sercach polskich fanów i – zapewniamy – vice versa. Europejska trasa, pierwotnie planowana na jesień ubiegłego roku, promować będzie oczywiście najnowszy krążek kwartetu “Sect of Vile Divinities”, świetnie przyjęty zresztą, choć to żadna nowość. Incantation jest jednym z niewielu pionierów death metalu, którym nigdy nie powinęła się noga. Uparci przy swojej stylistyce i oszczędnym wizerunku, od ponad 30 lat pozostają na podium czarnego metalu śmierci i zwalniają tylko by dokładnie pokruszyć kości. 

FFO: Morbid Angel, Deicide, Asphyx

Abigail Williams (atmospheric black/death metal, USA)

Założony w 2004 przez multiinstrumentalistę Kena Sorcerona w Phoenix projekt na samym początku działalności zaproponował dość kontrowersyjne połączenie symfonicznego BM z metalcore’em, ale potem było już tylko lepiej. Scena amerykańska ma to do siebie, że z czasem, z nieoczywistych połączeń krystalizuje się nowy styl, a czasami nawet trend. Abigail Williams nie odpływa tak daleko jak Deafheaven, prędzej można postawić ich w rzędzie z Nachtmystium czy Agalloch, w ich dyskografii odnajdą się fani i Ulcerate, i Emperor. Ostatnie wydawnictwo “Walk Beyond the Dark” (2019, Blood Music) zabiera słuchacza na dość hipnotyczną podróż, w trakcie której otrzemy się o melancholię, surowe klasyczne riffy, nieco dysonansów i las pełen ciemnych jaskiń.

FFO: Agalloch, Nachtmystium, Emperor, Ulcerate, Opeth, Schammasch

Vale of Pnath (death metal, USA)

Twórczość H.P. Lovecrafta to zdecydowanie największa inspiracja kwartetu z Denver. Choć istnieją od 15 lat, niespecjalnie wypłynęli na szerokie wody, ale to chyba najwyższy czas. Pod banderą Willowtip Records, kojarzonej przede wszystkim z technicznym graniem jak Cephalic Carnage, Ulcerate czy Psycroptic, od 2011 wydali dwa pełne albumy, na których znajdziemy solidną dawkę technicznego death metalu, z kolei najnowsza EP “Accursed” to mniej zagmatwane i znacznie mroczniejsze oblicze zespołu.

FFO: Necrophagist, Forest of Impaled, Misery Index, Beyond Creation, The Black Dahlia Murder

KUP BILETY