Cirith Ungol – pierwszy i jedyny koncert w Polsce z okazji 50-lecia zespołu!

Left Hand Sounds oraz Helicon Metal Promotions z dumą przedstawiają pierwszy i jedyny w Polsce koncert legendy epickiego heavy metalu, Cirith Ungol!

Na styczniowej trasie po Europie wspomagani będą przez swoich spadkobierców z Night Demon. 

Cirith Ungol – 50th Anniversary European Tour

special guest: Night Demon

+supports

26 stycznia 2022

Warszawa, Klub Remont (ul. Waryńskiego 12a)

bilety dostępne w sieci Ticketos:

  • 89zł (pula promocyjna, do końca sierpnia lub wyczerpania)
  • 99zł (przedsprzedaż od 1 września)
  • 110zł (w dniu koncertu)

KUP BILETY

Cirith Ungol – heavy/epic/doom metal, USA

Jeden z najstarszych obecnie działających na świecie zespołów heavy metalowych, powstał w 1972 w Kalifornii. Zainspirowani J.R.R. Tolkienem, obrali epicki kierunek swojej muzycznej podróży, okraszony opowieściami spod znaku magii i miecza. Do 1991 roku wydali cztery pełne albumy, po czym rozpadli się na prawie ćwierć wieku, by wrócić zmotywowani przez Jarvisa Leatherby (Night Demon) w niemal oryginalnym składzie!Śmiało można nazwać ich pionierami zarówno heavy, jak i doom metalu, a swoją powrotną płytą “Forever Black” z 2020 roku, udowodnili, że ich legenda jest nadal żywa. Triumfalny powrót spotkał się z ogromnym uznaniem Legacy Magazine, Deaf Forever i innych, a sam tytuł trafił na listę Billboard m.in. w USA i Niemczech.Mroczne, surowe riffy. Potężna melodyka. I wokal Tima Bakera, wywołujący ciarki na plecach. To wszystko otrzymacie w Warszawie już w styczniu, z okazji pięćdziesięciolecia powstania zespołu!

Dla fanów: Manilla Road, Candlemass, Judas Priest

Night Demon – heavy metal, USA

Pochodzące również z Ventury (Kalifornia) trio Night Demon można śmiało okrzyknąć spadkobiercami gwiazdy wieczoru, a przede wszystkim pierwszym od wielu lat zespołem, który z takim sukcesem wskrzesza klasycznego heavymetalowego ducha inspirując się absolutnymi korzeniami gatunku, z naciskiem na NWOBHM. Night Demon działa już dekadę, a w przyszłym roku – nakładem Century Media – ukaże się ich trzeci album “Year of the Demon” i zgodnie z tytułem, to będzie ich rok, poparty koncertami na całym świecie. Kalifornijczycy to przede wszystkim ciężko pracujący zespół, a bogowie heavy metalu im sprzyjają, czego dowodem są liczne trasy koncertowe w USA i Europie (jako bezpośredni support Accept), a także mocne pozycje na festiwalach, m.in. Hell Over Hammaburg, którego byli headlinerem.

Stawkę uzupełniają Szwedzi z ULTRA SILVAM. Pomimo niewielkiego stażu śmiało nawiązują do długoletniej tradycji Black Metalu, jednocześnie wnosząc do formy ogromną moc i osobowość. Debiutują w 2017 roku krótką, acz intensywną kasetą demo. A ich najnowsze dzieło, morderczy pełny album „The Spearwound Salvation” (2019) wypełnia totalna, mroczna ekstaza i odór śmierci. Armagedon w czystej postaci!

KUP BILETY