Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli viking metalu, formacja Ereb Altor ujawniła właśnie tytuł, datę premiery i okładkę nowej płyty. “Järtecken” ukaże się już 23 września.

Przez niektórych traktowani jako sukcesorzy Bathory, Szwedzi z Ereb Altor nie próżnują. O tym, że grupa pracuje nad nowym materiałem wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Właśnie poznaliśmy jego tytuł, okładkę, tracklistę oraz datę premiery.

Siódme dzieło Szwedów nosić będzie tytuł “Järtecken” i zawierać będzie, jak zwykle, solidną porcję viking metalu. Muzyka czerpiąca z nordyckiej mitologii, wypełniona folklorem, legendami i pogańskim duchem – z tego od lat słynie formacja z Gävle.

Przypominamy, że dwa tygodnie po premierze płyty, Ereb Altor zobaczyć będzie można wraz z In The Woods…, Isole i Shores of Null na jedynym koncercie w Polsce.  Odbędzie się on 6 października w poznańskim Klubie u Bazyla.

Bilety już dostępne:

  • 75zł (przedsprzedaż)
  • 85zł (w dniu koncertu)

KUP BILET | EVENT FB

A oto jak prezentuje się okładka nowego albumu Ereb Altor, której autorem jest Kristian “Necrolord” Wåhlin (Dissection, Dark Funeral, Amorphis).

Lista utworów:

1. Avgudadyrkans Väg
2. Queen Of All Seas
3. Alliance In Blood
4. Chained
5. My Demon Inside
6. Prepare For War
7. Hvergelmir
8. With Fire In My Heart…
9. …And Blood On My Hand
10 Av Blod Är Jag Kommen (CD Bonustrack)
11. Sacrifice (CD Bonustrack)

Posłuchajcie premierowego utworu z tego krążka: