Ładowanie wydarzenia
  • To event minęło.

NOWA DATA – 18 GRUDNIA 2020

“Morbus Animus” poznańskiej formacji ujrzał światło dzienne 4 września i od razu zebrał entuzjastyczne recenzje. Zapraszamy na release show w Poznaniu w zacnym towarzystwie trzech innych zespołów!

Martwa Aura – black metal, Poznań

Premiera “Morbus Animus” zbiegła się z X-leciem istnienia zespołu. Szybko zaznaczyli swoją obecność, a debiutancką płytą potwierdzili, że drzemie w nich potencjał. Z kolei “Morbus Animus” to rozbudowane i nieoczywiste kompozycje, choć jednak utrzymane w 100% duchu klasycznego black metalu. Zespół nie sili się na poszukiwania, jednocześnie wspinając się poziom wyżej i prezentując najpotężniejszy materiał w swojej karierze. Na tym koncercie zostanie on zaprezentowany w całości.

FFO: Gorgoroth, Urgehal, Watain, Darkthrone,

Dagorath – black metal, Bydgoszcz

Black metalowy kwartet z Bydgoszczy zwrócił na siebie uwagę już pierwszym demo, utrzymanym w surowym, skandynawskim klimacie i zagranym z młodzieńczą werwą. Pierwszy koncert w Poznaniu zagrali przed legendarnym Dodheimsgard. Wieść gminna niesie, że muzycy z Norwegii oglądali ich koncert i przypominali sobie szczenięce lata. Dagorath od tego czasu mocno ewoluował, stając się mocną nazwą na niwie polskiego black metalowego podziemia. Kolejne materiały, wydane w Under the Sign of Garazel to bardziej smolisty i wręcz opętany klimat.

FFO: Cultes Des Ghoules, Katharsis, Antaeus

Whalesong – drone/doom metal, Dąbrowa Górnicza

Wymykają się wszelkim możliwym szufladkom muzycznym – atakująca ciężarem brzmienia, transowością i przytłaczającymi, nieraz trwającymi kilkanaście minut kompozycjami. Grupa korzysta z szerokiego instrumentarium – wśród nich są gong, cymbały, dzwony rurowe, a także przedmioty natury przemysłowej – kawałki blach czy piły tarczowe. Obecnie promują najnowszy, dwupłytowy album ‘Radiance of a Thousand Suns’ nagrany we współpracy z Thorem Harrisem (Swans, Wrekmeister Harmonies), Wacławem Kiełtyką (Decapitated, Machine Head), Aleksandrem Papierzem (Sigihl) i wibrafonistą Tomaszem Heriszem.

FFO: Swans, Godflesh, Einstürzende Neubauten i Neurosis.

Heritage – death metal, Poznań

Klasyczny śmierć metal i basta. Zero plastiku, gruzu, ultra niskiego stroju, jazzowej perkusji i innych wynalazków XXI wieku. Death. Metal. Oparty na najlepszych wzorcach, grany na wysokim poziomie i z głębi duszy.

FFO: Deicide, Bolt Thrower, Obituary, Morbid Angel

bilety:

  • 50zł – przedsprzedaż, dostępne w sieci Ticketos
  • 60zł – w dniu koncertu