Left Hand Sounds i Black Silesia Productions prezentują Morbidfest 2021!

Do Polski powraca David Vincent z zespołem, by w 30 rocznicę wydania „Blessed Are The Sick” zaprezentować tę płytę na żywo w całości!

Siły rażenia obu polskim koncertom dodaje fakt, że tego samego wieczoru na scenie zobaczymy Grave, Gruesome oraz Pyrexię. Tak skondensowanej dawki klasycznego death metalu ten kraj dawno nie widział, miejmy więc nadzieję, że do jesieni sytuacja pandemiczna ustatkuje się na tyle, że trzydziestolecie jednej z najważniejszych płyt w historii gatunku będziemy świętować wspólnie.

I Am Morbid – projekt powołany do życia przez oryginalnego frontmana Morbid Angel – Davida Vincenta; którego głównym założeniem jest kontynuacja ścieżki obranej przez gigantów death metalu w połowie lat 80’. Tym razem zespół zawita do nas prezentując w całości jedną z podwalin gatunku – „Blessed Are the Sick” oraz klasyczne utwory Morbid Angel z wczesnych płyt.

“Blessed Are the Sick”: 

Grave – mówisz “szwedzki death metal” myślisz Grave. Ola Lindgren to weteran brzmienia wyznaczonego ponad 30 lat temu przez rozkręcony na full efekt Bossa Heavy Metal. To właśnie taki niewinny zabieg i nastolatkowie w charakterystycznych flanelowych koszulach pod koniec lat 80. dali początek jednemu z najbardziej charakterystycznych zjawisk na scenie muzyki ekstremalnej. Grave było właśnie tam, u zarania, i jest z nami do dziś.

“Into the Grave”: 

Gruesome – właśnie tak brzmiałby Death, gdyby Chuck Schuldiner pod koniec lat 80′ nie zaczął poszerzać horyzontów muzycznych. Gruesome to projekt muzyków Possessed i Exhumed będący bezpośrednim hołdem dla pierwszych płyt Death i próbą jak najwierniejszego oddania brzmienia fundamentów death metalu – kultowych „Scream Bloody Gore” oraz „Leprosy”.

“Fragments of Psyche” EP: 

Pyrexia – pochodzą z Nowego Jorku, co bez wątpienia słychać w ich muzyce. Brutal Death w średnich i szybkich tempach przywodzi na myśl najlepsze lata Dying Fetus i Suffocation. Zespół ceniony jest przez fanów amerykanskiej sceny za determinację; ponieważ pomimo braku komercyjnego sukcesu – działa na amerykańskiej scenie niemalże nieprzerwanie od trzech dekad.

“Unholy Requiem”: 

Bilety w sprzedaży od 1 lutego!

29 września 2021

Katowice, Klub P23

bilety: 110zł (przedsprzedaż), 130zł (w dniu koncertu) dostępne w GoOut.pl 

organizator: Black Silesia Productions

 

30 września 2021

Poznań, Klub Tama

bilety: 110zł (przedsprzedaż), 130zł (w dniu koncertu) dostępne w Ticketos.pl

organizator: Left Hand Sounds