“Heralds of Nothingness”. Trasa Mord’A’Stigmata i Medico Peste przełożona na początek października.

W marcu planowaliśmy pierwotnie sześć koncertów, finalnie udało się zabukować cztery. Jesienią trasa wraca ze zdwojoną siłą!

Mord’A’Stigmata
Medico Peste
Loathfinder

1.10. Firlej, Wrocław

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

2.10. U Bazyla, Poznań

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

3.10. Magnetofon, Łódź

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

4.10. Drizzly Grizzly, Gdańsk

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

8.10. Zet Pe Te, Kraków

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

9.10. Vinyl, Rzeszów

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

10.10. Graffiti, Lublin

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

11.10. Hydrozagadka, Warszawa

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

Bilety w cenie:

  • 50 zł (przedsprzedaż)
  • 60 zł (w dniu koncertu)

dostępne już na lefthandsounds.org.

Mord’A’Stigmata (black metal/ritual music)

Jeden z najbardziej wytrwałych i postępowych zespołów blackmetalowych w Polsce świętuje XV-lecie działalności. Marcowe koncerty będą zatem podsumowaniem kariery formacji, która za sprawą albumów takich jak “Ansia”, “Hope” i “Dreams of Quiet Places” od dawna pozostaje w krajowej czołówce, a zarazem pierwszą właściwą okazją do szerszego zaprezentowania tego ostatniego na rodzimych scenach, po zagranicznych wojażach, w ramach których Mord’A’Stigmata odwiedzili m.in. holenderski Roadburn Festival. Przed nami wyjątkowe wieczory i celebracja równie wyjątkowego dorobku.

Fb: https://www.facebook.com/mordastigmata/

“Dreams of Quiet Places” (stream): https://youtu.be/SvZ8_FTRxTg

 

Medico Peste (black metal)

W czasach, gdy black metal staje się coraz bardziej zatłoczoną niszą, trudno o zespoły z wyrazistą wizją. Do tego wąskiego grona należy Medico Peste, który po trzech latach od wydania znakomitej EPki “Herzogian Darkness” powraca z drugim dużym albumem “ב :The Black Bile” (premiera 20 marca w Season of Mist). Połączenie ekstremalnych środków wyrazu z post-punkiem, awangardą (czymkolwiek ona dziś jest), a miejscami z wręcz kabaretową estetyką, wzbogacone schizofrenicznymi tekstami sprawia, że Medico Peste pozostaje zespołem jedynym w swoim rodzaju. A że występują nieczęsto, tym bardziej warto być na marcowych koncertach.

“God Knows Why” (video): https://youtu.be/eLCkswFqttc

Loathfinder (black/death/doom metal)

Już debiutancki album “The Great Tired Ones” kazał mieć na nich oko. Za sprawą splitu “Aspects of Oblation” z amerykańskim Druj, Loathfinder bynajmniej nie obniża lotów. Wręcz przeciwnie – jesteśmy świadkami rozwoju zespołu, który świadomie buduje swoją tożsamość, biorąc wszystko to, co najnieprzyjemniejsze i najbrzydsze w metalu. Obserwujcie ich, bo to rośnie kolejna potęga.

Fb: https://www.facebook.com/Loathfinder/
“Soil of the Starving” (audio): https://youtu.be/1xM69FFkiAg